Więcej o warsztatach

Rodzinne

Grupowe warsztaty zielarskie i kosmetyczne

Grupowe

Indywidualn e warsztaty mydlarskie i zielarskie

Indywidualne

Warsztaty możemy prowadzić w każdym wskazanym na świecie miejscu i stacjonarnie w naszym gospodarstwie, które leży w Kranie Wygasłych Wulkanów.

Ogród ziołowy, otaczające pola i łąki dostarczają do naszych zajęć podstawowy materiał czyli rośliny lecznicze (zioła, owoce, warzywa). Warsztaty dostosowujemy do potrzeb uczestników. Pracujemy z wykorzystaniem metod interaktywnych, u nas możesz dotknąć, powąchać i oczywiście spróbować. Dotychczas odwiedziło nas wiele grup, od maluchów po seniorów oraz osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Tematyka warsztatów zawsze nawiązuje do roślin leczniczych: mydła ziołami inspirowane, kremy pachnące ziołami, dzikie smaki z pola i łąki, herbaty ziołowe, kosmetyki naturalne: pomadki i masła do ust, pasty do zębów, sole kąpielowe, oleje do masażu, nieuciążliwe dla nas i środowiska środki czystości i wiele innych. To od Ciebie zależy czego chciałbyś się nauczyć, my pokażemy Ci jak to zrobić.

Warsztaty mydlarski

Warsztaty Mydlarskie

Naturalne mydła, świeże zapachy, zabawa i dużo wiedzy o dawnych metodach przygotowywania kosmetyków.

Trudno powiedzieć kto ma większą frajdę z tworzenia mydełek – dzieci czy dorośli :) Jedno jest pewne, wszyscy świetnie się bawią! Każdy może skomponować własne mydełko dobierając zapach, kolor, dekoracje oraz kształt. Podczas warsztatów uczymy czym jest mydło, jakie ma właściwości, rozmawiamy o tym jak powstaje i czym się różni od tego, które można dostać w sklepie. Każdy z uczestników, krok po kroku tworzy swoją kompozycję. Pomagamy, doradzamy, uczymy. Pokazujemy jak bezpiecznie obchodzić się ze skoncentrowanymi olejkami zapachowymi oraz pokazujemy jak tworzy się takie olejki.

A kiedy mydełka już zastygną, wyciągamy je z form – to najbardziej emocjonujący moment nie tylko dla najmłodszych! Mydełka świetnie prezentują się kiedy oglądamy je pod światło jednak największa radość przychodzi podczas użytkowania. Wspaniale się pieni, myje i nawilża skórę oraz przypomina, że naturalne jest najlepsze.

Dla kogo

Warsztaty mydlarskie są idealne dla każdej grupy wiekowej.

Czego się nauczysz

Zapach, kolor, dekoracje – skomponujesz swoje własne naturalne mydło. Poznasz proces powstawania naturalnego mydła, dowiesz się o jego właściwościach.

Ręcznie robione naturalne produkty kosmetyczne

Co dostaniesz

Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje własnoręcznie stworzone przez siebie mydełko.

Warsztaty Kosmetyczne Rzeszówek Zielony Wulkan

warsztaty kosmetyczne

Naturalne składniki, dawna zielarska wiedza, wspaniałe zapachy i dużo zabawy

Warsztaty kosmetyczne zawsze przynoszą wiele emocji szczególnie wśród kobiet, ale błysk w oku również gości u mężczyzn :) Każda osoba wybiera swoją recepturę, którą będzie własnoręcznie realizować podczas warsztatów. Kremy, pomadki, balsamy, sole kąpielowe, krążki musujące to główne wybory naszych uczestników.

Podczas warsztatów uczymy jak za pomocą dostępnych składników zrobić własne, zdrowe kosmetyki. Siła lecznicza drzemiąca w naturalnych roślinnych składnikach jest ogromna a wiedza o tym usilnie tłumiona przez koncerny kosmetyczne. Dowiedz się jak stworzyć własne zdrowe kosmetyki, które nie tylko pomagają w codziennej pielęgnacji skóry, ale także pomagają leczyć dolegliwości dermatologiczne.

Dla kogo

Warsztaty kosmetyczne idealne są dla każdej grupy wiekowej.

Czego się nauczysz

Nauczysz się podstawowej wiedzy o kosmetykach naturalnych, poznasz różne rodzaje zapachów, nauczysz się mieszać składniki w odpowiednich proporcjach i wykonasz wybrany przez siebie produkt kosmetyczny.

Ręcznie robione naturalne produkty kosmetyczne

Co dostaniesz

Po zakończonych warsztatach każdy uczestnik zabiera ze sobą wybrany przez siebie i własnoręcznie wykonany naturalny produkt kosmetyczny. Zabieracie ze sobą także wiedzę o tym, jak samodzielnie stworzyć w domu naturalne kosmetyki. Każdy zabiera także recepturę na swój produkt.

Warsztaty gotowania z roślin i ziół pospolitych

Warsztaty gotowania z roślin i ziół pospolitych

Poznaj smak pospolitych roślin i wzbogać swoją kuchnię o nowe składniki prosto z łąki lub ogrodu.

Te warsztaty lubią zaskakiwać. Każdy chyba zna liść babki, pokrzywę, kwiaty bzu czy inne, pospolicie rosnące rośliny. Wystarczy jednak odrobina ciekawości, wiedzy, odwagi, kreatywności i chęci poznania pospolitych roślin w nowej formie. Pospolite rośliny dostarczają ciekawych doznań kulinarnych. Sałatki, placuszki, naleśniki, zupy czy kremy to tylko początek a możliwości jest wiele.

Na warsztatach wspólnie przyrządzamy potrawy z roślin na codzień uważanych za chwasty, rozmawiamy o tym jak dobrać smaki, które rośliny można smażyć czy gotować, a które lepiej podać bez obróbki oraz jak zachować to co w roślinach jest najważniejsze czyli naturalne wartości odżywcze, minerały i witaminy. W trakcie przyrządzania rozmawiamy o historii polskiej kuchni, o dawnych przepisach i o tym jak było w czasach kiedy ludzie nie mieli supermarketów a najlepsze składniki obiadów znajdowali wokół domu.

Dla kogo

Każdy może wziąć udział w warsztatach, jednak najwięksi chwastożercy to głównie dorośli :)

Czego się nauczysz

Poznasz nowe smaki, dowiesz się jak przyrządzać pospolite rośliny. Poznasz sposoby łączenia i wydobywania wspaniałych smaków. Dowiesz się, które rośliny warto spożywać i dlaczego są tak ważne w naszej diecie.

Ręcznie robione naturalne produkty kosmetyczne

Co dostaniesz

Wychodzisz z pełnym brzuchem :) oraz z wiedzą jak samodzielnie i bezpiecznie przyrządzić potrawy z pospolitych roślin.

Warsztaty czerpania papieru

Warsztaty czerpania papieru

Poznaj dawne techniki czerpania papieru i stwórz własną, naturalną kompozycję.

Czerpanie papieru to bardzo stara technika, wynaleziona w starożytnych Chinach. Okres rozwoju tego rzemiosła w Europie przypadł na XV wiek kiedy to pojawiło się duże zapotrzebowania na papier. Dzisiaj papier wygląda nieco inaczej ale nadal proces tworzenia oparty jest na dawnych technikach. Jednak własnoręcznie czerpany papier ma charakter, jego faktura i detale czynią go niepowtarzalnym, jedynym – Twoim.

Na warsztatach czerpania papieru dowiesz się jak powstawał dawniej papier, poznasz proces tworzenia oraz samodzielnie wykonasz swój własny egzemplarz karty z czerpanego papieru. Dodatkowo będziesz mógł udekorować swoją kreację naturalnymi ozdobami z kwiatów i roślin. W trakcie warsztatów rozmawiamy o sposobach czerpania papieru, o prawidłowym przygotowaniu materiału, narzędziach i uczymy jak samodzielnie wykonywać swoje własne arkusze z czerpanego papieru.

Dla kogo

Warsztaty czerpania papieru są idealne dla młodych i najmłodszych poszukiwaczy wrażeń, ale dorośli również lubią spróbować swoich sił w czerpaniu papieru.

Czego się nauczysz

Dowiesz się jak powstawał dawniej papier i poznasz historię tego rzemiosła, nauczysz się samodzielnie czerpać papier oraz poznasz sposoby i techniki upiększania swoich kreacji.

Ręcznie robione naturalne produkty kosmetyczne

Co dostaniesz

Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje własnoręcznie stworzony przez siebie papier oraz wiedzę o tym jak własnoręcznie wykonywać podobne kreacje w domowym zaciszu.

Chcesz wygodnie zorganizować warsztaty? Wypełnij formularz!

Wszystkie potrzebne informacje prześlemy w odpowiedzi na Twój adres email

Informacje o warsztatach

Możemy także zrealizować kilka rodzajów warsztatów w ciągu jednego dnia. Zaznacz warsztaty jakie Cię interesują.

Informacje o uczestnikach

Kto będzie uczestniczył w warsztatach? Wybierz grupy wiekowe.

Podaj proszę ilość osób, które wezmą aktywny udział w warsztatach

Podaj proszę wiek każdego dziecka. Jeżeli organizujesz warsztaty grupowe podaj proszę zakres wiekowy dzieci.

Dane kontaktowe

Zobacz najbliższe wydarzenia

Chcesz wiedzieć kiedy odbywają się warsztaty cykliczne lub inne wydarzenia?

Menu